Trasy Specjalne -zagraniczne

UWAGA: Cena każdej wycieczki nie obejmuje wypożyczenia roweru elektrycznego.
Współpracujemy z zaprzyjaźnioną wypożyczalnią i w razie potrzeby możemy pośredniczyć w wypożyczeniu roweru.

Koszt wypożyczenia roweru eletrycznego, dobranego pod wagę i wzrost klienta to 200 PLN za dobę.

1. Nowość TOSKANIA

Termin 27.09-06.10.24 – 10 dni.

6 dni na rowerze po szlakach Toskanii między winnicami, gajami oliwnymi, farmami, drogami bocznymi i szutrowymi przez stare kamienne miasteczka.

Głównie okolice Volterry, San Gimignano, Lajatico, Peccioli, Monteriggioni gdzie kręcono Spartakusa, Sienny, wybrzeże etruskie Morza Śródziemnego.

Program wycieczki:

 • wyjazd w piątek rano, jedziemy na tranzytowy nocleg w Udine, w hotelu ze śniadaniem, w 2-osobowych komfortowych sypialniach.
 • Powrót z Toskania mamy też w identycznym standardzie noclegowym.
 • W sobotę po południu docieramy na miejsce naszych noclegów na 500 hektarowej farmie w okolicach Volterry. Jako zakwaterowanie mamy 3 kamienne ville w których apartamenty składają się z 2 albo 3 oddzielnych sypialni. Kazda sypialnia z oddzielna łazienką oraz salonem, kuchnią , tarasem lub balkonem. Na terenie jest basen, miejsce dla grilla.
 • Trasy dzienne od 40-60 km z przewyższeniami do 1200 m up.

Cena 4490 PLN

Cena zawiera:

 • organizację i przewodnictwo podczas całodniowych wycieczek rowerowych.
 • wszystkie koszty transportu z Bielska-Białej 8 osobowym busem i przewozu roweru na przyczepie
 • Mapki tras z gpx.
 • Podstawowy serwis rowerowy.
 • Ubezpieczenie KL, NNW i roweru do 10 000 pln.
 • Asekuracja busa podczas wycieczek rowerowych.
 • Składka na TFG
 • 3 kolacje tematyczne w formie bufetu z muzyką na żywo i tańcami.
 • 2 noclegi transferowe ze śniadaniami w Udine w cenie tam i z powrotem.

Pozostała część pobytu w Toskanii bez wyżywienia.

2. Jezioro Garda

Z trasami dookoła jeziora, Riva del Garda, Arco i okolicach.

Trasy typowo” elektryczne” z przewyższeniami do 2000 m. Widoków nie zapomnisz do końca życia. Tutaj warto być i jeździć. Kultowa miejscówka. Trasy można wyznaczyć dla wymagających i tych mniej

3. Sella Ronda latem

Topowa miejscówka, którą znamy z nart i desek, ale trasy poprowadziliśmy na rower latem z wykorzystaniem także wyciągów. Przewyższenia dzięki temu nawet 3000 m. Naszym celem oprócz Sella Ronda jest też masyw Marmolady. Super miejscówka, widoki, jedzenie i trasy zapadające w pamięć inaczej niż zimą.

4. Istria

Półwysep Istria to Włochy i Chorwacja w pigułce. Trasy prowadzą ścieżkami rowerowymi wzdłuż i w poprzek półwyspu. Jest ich ok . 2500 km. Nie do przejeżdżenia. My wybierzemy najciekawsze. Pojedziemy tzw. Parenzaną trasą rowerową, która została zbudowana na nasypie kolejki, którą transportowano oliwę pomiędzy plantacjami i dalej w kierunku Triestu. Wybierzemy najciekawsze odcinki. Przejedziemy wzdłuż wybrzeża od Porecu po Pule. Zwiedzimy półwysep Kamieniak na samym południu Istrii. Wyspy byłego dyktatora Brijuni. A dla chętnych wycieczka wodolotem do Wenecji.

Owoce morza zjemy miedzy innymi w knajpach kanału Limskiego i Rovinij. Program knajpiany i winno-piwny jest bogaty. Podegustujemy, poplażujemy. Pełny program rowerowo, kulinarno , wypoczynkowy.

5. Karyntia

Nasze niedawne odkrycie to Karyntia. Rower, góry, jeziora. Wisienka na torcie to najdłuższa 15 kilometrowa super trasa, super flow. Praktycznie dla wszystkich w Bad Kleinkirchheim. Tam naprawdę warto jechać. Tras kilkaset kilometrów w różnych miejscach.

6. Tylko dla naszych pań

Tę wycieczkę prowadzi moja żona. Z reguły jest to trasa ścieżkami wzdłuż Brennicy i Wisły. Długość i reszta do ustalenia wg preferencji. Panie robią ,co chcą, a my nie przeszkadzamy. „Babski” wyjazd rowerowy.