Wycieczki 1-dniowe
Tutaj skupiamy się przede wszystkim na tym, aby wykorzystać pogodę i wolny czas. Nie musisz nic planować. Na stronie e-Bike Team i Facebooku na bieżąco podawana jest informacja o tym, gdzie i kiedy jedziemy. Oferta jest bardzo elastyczna i różnorodna. Może zmieniać się też w zależności od preferencji grupy. Jesteśmy elastyczni, ponieważ mamy do dyspozycji busa z przyczepą i przewodnika, który zna trasy. Możemy jechać też „przed siebie, gdzie nas oczy poniosą” do wyczerpania baterii. Bus odbierze nas i nasze rowery na końcu trasy.
Odbieramy Cię shuttle busem praktycznie spod domu i jedziemy na start trasy. Potem odwozimy Cię na miejsce. Bus z przyczepą zaczyna np. od punktu zbiórki w Jaworzu lub Wapienicy, następnie jedzie obok Dworca PKP, dalej przez centrum i na koniec na Błonia. Po drodze zabiera rowerzystów. Stąd często ruszamy, ale nie zawsze (w zależności od trasy)
Trasy 1 dniowe:
cena wycieczki w maju
i w czerwcu od 99 PLN
od osoby.
Cena zawiera:
Transport komfortowym busem z Bielska-Białej z ustalonych wcześniej przystanków na zbiórkę i powrót na to samo miejsce;
Transport roweru na specjalnej przyczepie dla rowerów elektrycznych (także z rama karbonową) na start i powrót z wycieczki;
Opiekę przewodnika rowerowego , prowadzenie po wyznaczonej trasie wycieczki, podstawowa opieka medyczna;
Podstawowy serwis rowerowy na trasie ( pomoc w zmianie pękniętej dętki, łańcucha);
Asekuracja busa w przypadku np. całkowitej awarii roweru.
Przykłady naszych tras jednodniowych
Trasa 1 – Biały Krzyż, Przysłop, Złoty Groń, Pałacyk Prezydenta
Mamy słoneczną pogodę jedziemy z Bielska busem z rowerami na Biały Krzyż, a z Białego już na rowerach w lewo tzw. „stokówką”. Stokówkami nazywamy trasy ALP, które z reguły nie zaznaczone na mapach. Zaczynamy w kierunku Baraniej Góry , którą objeżdżamy od północnej strony do schroniska Przysłop na pierwszą dawkę złocistego płynu lub soczek. Po krótkiej przerwie jedziemy przez Stecówkę i Istebnę na obiad na Złoty Groń. Po obiedzie i doładowaniu baterii mamy kilka wariantów powrotu na Biały Krzyż:
przez Wisłę Czarne, przez Cieńków, obok pałacyku Prezydenta, drogami ALP
przez Koniaków, Ochodzitę, Koczy zamek,
przez Szare lub Kamesznice w kierunku Milówki i cesarskim traktem w kierunku Węgierskiej Górki, gdzie czeka na nas bus i zabiera nas z powrotem do Bielska-Białej.
Trasa ma ok 55-60 km długości i od 1700 do 2000 m przewyższenia w zależności od wersji.
Walory tej trasy to widoki ,widoki, widoki, cisza, brak asfaltowych dróg i super jedzenie oraz bardzo mało rowerzystów. Według nas jedna z najładniejszych widokowo tras, ponieważ biegnie po południowych stokach, bardzo nasłoneczniona, a widoki aż po wielką Fatre, Łysą Horę i Radegast w Czechach, gdzie też mamy wytyczone trasy.
Biały Krzyż, Przysłop, Złoty Groń, Pałacyk Prezydenta
Przewyższenia od 1700 do 2000 m
Długość trasy: ok. 55-60km
Trasa 2 – Górki Wielkie, Trzy Kopce wiślańskie, Telesforówka, Dobka, Ustroń
Górki Wielkie, Brenna , Leśnica, Trzy Kopce, chata „Telesforówka” zjazd do Dobki na obiad w zaprzyjaźnionej wędzarni (ośmiornica grillowana) i dalej przez Ustroń dookoła Równicy albo wzdłuż Wisły i Brennicy do Górek Wielkich. Trasa na 50 km z przewyższeniem ok. 1000m. Możliwe są różne warianty np. odbicie na Grabową. Inną możliwością jest zjazd z Trzech Kopcy do Wisły i dalej na Wielki Soszów lub Czantorię. Jedziemy, gdzie chcemy, bo na końcu czeka na nas bus, żeby zabrać nas i nasze rowery do domu.
Górki Wielkie, Trzy Kopce wiślańskie, Telesforówka, Dobka, Ustroń
Długość trasy: 50km
Przewyższenia: 1000m
Trasa 3 – Węgierska Górka, Trakt cesarski, Rajcza, Przegibek, Młada Hora, Danielka
Z Węgierskiej Górki lub dłuższa wersja – z Zimnika traktem cesarskim do Rajczy, potem przez Rycerkę na przełęcz Młada Hora i zjazd przez Danielkę, Ujsoły wzdłuż Soły na metę. Trasa o długości 60 km i ok. 1000 m przewyższenia. Wersja dłuższa i trudniejsza z odbiciem do schroniska na Przegibku pod Bendoszką na obiad. Zjazd 15 km szutrami z krajobrazem jak w Kolumbii. Trasa 58 km i 1500 m przewyższenia..
Węgierska Górka, Trakt cesarski, Rajcza, Przegibek, Młada Hora, Danielka
Długość trasy: 58km
Przewyższenia: 1000m
Trasa 4 – Trójstyk
Trasa tzw. „Trójstyk” . Start do wyboru np. z Milówki, a trasa prowadzi przez Nieledwie, Zwardoń do miejsca „Trójstyk”, gdzie stykają się granice 3 Państw czyli PL, CZ i SK. Są tam po każdej stronie granicy 3 duże wiaty grillowe ( polska, czeska, słowacka) i możemy zorganizować grilla, którego dowiezie nam bus .Po co się obciążać? Powrót na metę kilkoma wariantami- przez Ochodzitę lub dołem przez Rupienkę. Trasa ok. 52 km i 1450 m przewyższenia.
Trójstyk
Długość trasy: 52km
Przewyższenia: 1450m
Trasa 5 – Barania Góra, Przysłop, Koniaków, Koczy Zamek
Trasa „stokówkami” pod Baranią Górą w kierunku Przysłop-schronisko i powrót przez Istebną i Koniaków. Też widokowo jedna z najładniejszych tras. Widok na Pilsko, Babia Górę, Tatry. Długość ok 46 km i 1400 m przewyższenia.
Barania Góra, Przysłop, Koniaków, Koczy Zamek
Długość trasy: 46km
Przewyższenia: 1400m
Trasa 6 – Czantoria Wielka od Tułu i Czech
Na Czantorię Wielką od czeskiej strony. Start z parkingu w Nierodzimiu, potem wioskami przez Tuł w stronę granicy z Czechami, a następnie Wielka Czantoria od strony czeskiej. Obiad na szczycie u czeskich przyjaciół. Polecana do spróbowania jest Kofola i piwo z Maryśką. Zjazd przez Lesznę Górną, stawy w Goleszowie na górę Chełmn i na metę. Długość 51 km 1450m przewyższenia.
Czantoria Wielka od Tułu i Czech
Długość trasy: 51km
Przewyższenia: 1450m
Trasa 7 – Pętla dookoła Skrzycznego i Baraniej Góry
Następny nasz typ trasy to pętla dookoła Skrzycznego i Baraniej Góry. Startujemy z Zimnika i w zależności od ochoty jedziemy w prawo lub w lewo przez Ostre, trakt cesarski w kierunku Baraniej Góry na schronisko Przysłop. Następnie jedziemy dookoła Baraniej Góry od północnej strony przez Zbójnicką Kopę na Skrzyczne schronisko i zjazd do Zimnika na metę. Też kilka wariantów. Trasa wymagająca. Typowe MTB. 58 km i 2000m przewyższenia.
Pętla dookoła Skrzycznego i Baraniej Góry
Długość trasy: 58km
Przewyższenia: 2000m
Trasa 8 – Dookoła Klimczoka, Brenna, Grabowa
Trasa z Bystrej wokół Klimczoka na Karkoszczonkę do chaty Wuja Toma. Tutaj Pit stop. Następnie zjazd do Brennej i dalej wariant przez Leśnicę , Grabową na metę lub wersja przez Górki Wielkie, Jaworze i do mety.
Inne przykłady tras w naszej okolicy z dojazdem ok. 30-50 km:
Mucharz zapora i dookoła zalewu przez Zembrzyce, Sucha Beskidzka na Beskidzki Raj i z powrotem.
Trasy na jeden dzień do naszych sąsiadów np. Wisła Czarne, Istebna, Pisak, Bukowiec i powrót.
Trasa na Radegast. Trasa na Łysą Horę.
Trasa z przejścia granicznego w Korbielowie na Babią Górę i przez część Orawy z powrotem.
Tych sprawdzonych tras mamy wytyczonych dużo w zależności od preferencji, pogody, czasu i chęci. Ty, drogi elektryczny rowerzysto, masz mieć pełną baterie i sprawny rower. Resztą my się zajmujemy i zorganizujemy.