Ważne informacje

Rodzaje tras

  • Trasy są dopasowane do pogody i uczestników. Jest ich kilka rodzajów.

  • Typowe trasy e-MTB dla facetów od 50-70-80 km długości z przewyższeniem 2000 m.

  • Trasy tzw. „twarde”, gdy po deszczu w terenie jest błoto i mokro i nie chce się nam za bardzo czyścić rowerów i siebie, to jeździmy bocznymi drogami, po asfalcie i np. traktem cesarskim. Długość ok. 50-60 km i 1000 m przewyższenia.

  • Trasy dla naszych żon, kochanek, przyjaciółek. Dziewczyny wiedzą, o co chodzi.

  • Trasy tzw. normalne 50-70 km z przewyższeniem ok 1000-1200 m. Mieszane.

  • Trasy specjalne na życzenie.

Na ogół trasy są planowane tak, aby w połowie dnia był tzw. „lanczyk”. Do tego przywiązujemy dużą uwagę i w naszej kolekcji mamy miejsca z super jedzeniem. Przerwa na „lanczyk” służy na doładowanie baterii lub jej wymianę i oczywiście uzupełnienie płynów.

Jak nie ma ciekawego miejsca na popasanie, to organizujemy grilla ze złocistym trunkiem, który przywozi na miejsce postoju nasz bus.

CO POTRZEBUJESZ

To, co potrzebuje uczestnik wycieczki to, wolny czas, sprawny rower e MTB i koniecznie kask. Bez kasku NIE ZABIERAMY. Jak nie masz roweru, to pożyczymy. Jeździsz na „lekko” tylko z małym plecakiem, sakwą lub bez. Bagaż wiezie bus. Resztę organizujemy my.

WYPOŻYCZALNIE
ROWERÓW ELEKTRYCZNYCH,

które z nami współpracują.

W Bielsku-Białej polecamy Pamirbike www.pamirbike.pl ul. Bystrzańska 29 jednocześnie sklep i bardzo dobry serwis. Mają także punkt wypożyczania rowerów elektrycznych na Błoniach obok Enduro Trails.

W Szczyrku polecamy także Pamirbike. Ma swój punkt po prawej stronie naprzeciwko wjazdu na parking pod Gondolę.

W Kozach polecamy www.kozybike.pl – duży wybór i możliwość zabrania dzieci. Szczegóły na stronie.

Jeżeli zarezerwujesz sobie rower wg swoich wymagań i chcesz brać udział w naszej wycieczce, to my postaramy się go odebrać i dostarczyć na start.

 

DLACZEGO JEŹDZIMY

Nie będę opisywał, że zobaczycie piękne miejsca, jakich do tej pory nie oglądaliście i nie mieliście pojęcia o ich istnieniu. Tak jak ja, gdy zaczynałem. Tak , tu w Polsce. Obok nas. Gwarantuję.

 

Nie nadmieniam o kondycji, bo każdy e-biker ma ją ze sobą i tak długo jak ma pełną baterię, musi o nią dbać. Dlatego trasy są tak dobrane, aby w razie konieczności doładować baterię. Z reguły robimy to na tzw. „lanczyku”. Dodatkowo ubezpiecza nas bus.

KOGO ZAPRASZAMY

Grupy są przeważnie do 9 osób z przewodnikiem, który prowadzi grupę i się nią opiekuje oraz służy podstawowa pomocą. Zawsze asekuruje nas bus z przyczepą na nasze rowery. Jeżeli jest więcej chętnych na daną wycieczkę, to łączymy grupy.

 

Wiek naszych dotychczasowych uczestników wahał się od 10 do 75 lat. Uwaga!!! Osoby poniżej 16 lat mogą uczestniczyć w wycieczkach tylko z pełnoletnim opiekunem. Jeżdżą z nami zarówno osoby pojedyncze, pary, rodziny, jak i grupy przyjaciół. Oczywiście jest też płeć piękna i dla niej też organizujemy specjalne „babskie” wyjazdy.

DŁUGOŚĆ ETAPÓW

Średnia długość etapów wynosi ok. 50-60 km . Przewyższenie 1000 m tak, aby nie było konieczności ładowania baterii. Na przejechanie tego dystansu przeznaczamy ok. 6-8 godzin, co spokojnie wystarcza na zwiedzanie mijanych atrakcji, postoje na posiłek i fotografowanie, bez zbytniego pośpiechu. Musi być „luzik”. Nie spinamy się. Na większości tras grupie towarzyszy bus, który podwiezie tych, dla których dystans będzie zbyt długi lub rower odmówi posłuszeństwa.